Usługi JOWIX

Lakiernia

W naszej lakierni wykorzystujemy nowoczesne technologie, co pozwala nam świadczyć usługi na wysokim poziomie. Jesteśmy jedyną lakiernią proszkową w Świętochłowicach, która wyposażona jest w dwie komory – automatyczną i ręczną.

Proces lakierowania składa się z kilku etapów – najpierw
elementy, które mają być lakierowane są transportowane do myjki, a następnie do suszarki, po osuszeni do komory napylającej, na piecu kończąc.

MASZ PYTANIA?

Andrzej Stychno

Kier. Działu Konstrukcyjno-Technologicznego

Przygotowanie do lakierowania

Doskonałe efekty uzyskujemy dzięki temu, że przed lakierowaniem wszystkie elementy są odpowiednio przygotowywane – stal odtłuszczamy pod wysokim napięciem w myjce. Używamy do tego celu wysokiej jakości środków chemicznych firmy KIESOW, które są odpowiednie zarówno do stali węglowej, nierdzewnej, jak i do aluminium.

Podejmujemy się także lakierowania elementów dotkniętych rdzą, do czego wykorzystujemy specjalną technikę. Poddajemy je wcześniej śrutowaniu, czyli oczyszczaniu przy pomocy materiałów o dużych właściwościach ściernych.

Do tego procesu wykorzystujemy strumień śrutu, który wytwarzany jest przy pomocy sprężonego powietrza. Z myjki stalowe elementy trafiają do suszarki, gdzie są osuszane w temperaturze 100 stopni.

Wybierz lakiernictwo proszkowe w Świętochłowicach

Po tych etapach elementy są gotowe do procesu lakierowania. Farbę aplikujemy przy pomocy pistoletu marki Wagner, wykorzystując do tego sprężone powietrze. Końcowym etapem jest wypalanie farby w specjalnym piecu, w temperaturze 180-200° C. Proces ten trwa od 20 do 30 min – w zależności od grubości ścianek lakierowanych elementów.

W piecu stal lub aluminium poddawane są polimeryzacji, czyli utwardzeniu farby, czego efektem jest odpowiednia wytrzymałość i trwałość. Grubość powłoki wynosi 60-80 mikronów. Wymiary naszego pieca to 1500x1200x7000 mm.

Jowix Triomet oferuje lakiernictwo proszkowe w Świętochłowicach i okolicy. Za skorzystaniem z naszych usług przemawia to, że jesteśmy profesjonalistami z dużym doświadczeniem i korzystamy z farb renomowanych, wiodących producentów, jak Pulverit, TIGER, Pulver, INVER, AXALTA, IGP. Możemy pomalować elementy w każdym kolorze ze wzornika RAI.

Stolarnia

usługi jowix

SPAWALNIA

USługi jowix

BLACHARNIA

usługi jowix