Usługi JOWIX

Cięcie blachy
Nasza niezawodna usługa cięcia blach to kluczowy element naszej oferty. Wykorzystujemy różnorodne metody, zawsze dbając o wybór najbardziej odpowiedniej dla powierzonych nam zadań. Działamy głównie na terenie Chorzowa i okolic, dostarczając niezrównane rezultaty.

MASZ PYTANIA?

Andrzej Stychno

Kier. Działu Konstrukcyjno-Technologicznego

Nasza firma oferuje następujące metody cięcia blach:

01

Cięcie blach laserem światłowodowym (wym. arkuszy 1500x3000mm)
Laserowe cięcie blach to jedna z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych metod. Wycinanie laserowe jest procesem termicznym, który polega na rozdzieleniu fragmentu blachy w trakcie jej obróbki. Promień lasera topi blachę, co pozwala na precyzyjną obróbkę stali. Zaletą tej metody jest optymalne wykorzystanie materiału oraz możliwość dokładnego odtworzenia kształtów.

02

Wykrawanie blach metodą CNC, potocznie zwanym rewolwerowym (wym. arkuszy 1250x2500mm)
To w pełni zautomatyzowana metoda cięcia blach o dużej grubości. Podstawową funkcją tego urządzenia jest wykrawanie blach, ale dzięki możliwości zamontowania w niej odpowiednich narzędzi można ją wykorzystywać też do wytłaczania kształtów w innych materiałach, jak np. wentylowane otwory w obudowach.

Obróbka tego rodzaju opiera się na działaniu stempla, który uderza w materiał opierający się o matrycę, nadając mu odpowiedni wykrój.

Możemy obrabiać materiał o grubości:

  • Stal czarna i aluminium od 0,5 do 3mm.
  • Stal nierdzewna do 1,5mm

03

Cięcie blach plazmą (CNC) (wym. arkuszy 2000x6000mm)
Plazma jest materią przypominającą gaz, która ma zdolność przewodzenia prądu. Gdy osiągnie on odpowiednią wartość, plazma emituje ciepło i światło, tworząc łuk elektryczny, jarzący się między elektrodą, a materiałem obrabianym, który jest właśnie wykorzystywany do cięcia blachy. Plazma wykorzystywana jest do cięcia: stali konstrukcyjnych, kwasoodpornych, nierdzewnych oraz stopów aluminium.

Cięcie przecinarką plazmową jest bardziej wydajne od lasera CO2 jedynie w przypadku większych grubości arkuszy od 6mm aż do 35mm.

04

Cięcie palnikiem tlenowym
To jedna z najstarszych metod cięcia blachy – tania i nieskomplikowana. Nie jest jednak tak precyzyjna jak inne, nowocześniejsze metody.

Cięcie gazowe wykorzystywane jest między innymi do obróbki takich materiałów, jak mosiądz, brąz, żeliwo, stal czy stopy metali. Cięcie palnikiem tlenowym przeznaczone jest do blach o dużej grubości – dochodzących nawet do 300 mm.

Zaletą tej metody jest między innymi możliwość cięcia pod różnymi kątami.

05

Cięcie blach gilotyną
Ta znana od lat metoda przeznaczona jest do cięcia arkuszy blachy po linii prostej. Nożyce gilotynowe charakteryzują się dużą precyzją, co pozwala ciąć blachy na wymiar. Cięcie gilotyną nie pozostawia dużej ilości odpadów, a także nie powoduje zniekształceń materiału.

Duży wybór oferowanych przez na maszyn tnących pozwala na cięcie arkuszy o różnych wymiarach, a gatunki obrabianych materiałów to:

 

  • Stal konstrukcyjna S235, S355
  • Stal nierdzewna
  • Aluminium
  • Mosiądz, miedź

Stolarnia

usługi jowix

SPAWALNIA

USługi jowix

BLACHARNIA

usługi jowix